Grupa RW Malujemy Murale w calej Polsce

Wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną przygotowaliśmy dwa pionierskie murale w Warszawie i w Krakowie. Chodzi o to, by mieszkańcy miast zakochali się w polskiej wsi. Możemy zauważyć inspirującą grę słów w haśle kampanii: „Poszukaj REsetu na polskiej wsi”; „RE” jako odpowiedź na e-maila. Jaką wy ustawicie odpowiedź? Może taką, że jedziecie w piękną dal? Agroturystyki działają nie tylko zgodnie z naturą, ale są też pomysłowe i nowoczesne. 

POT Warszawa Plac Bankowy Mural GrupaRW Reklama Wielkoformatowa Czerwiec 2022 30

Wianki na muralach

Polska Organizacja Turystyczna wie, że Polacy kochają wianki. Na muralach nie mogło więc ich zabraknąć. Jednak takie wianki na muralu, żeby były widoczne, muszą mieć spektakularny rozmiar – nasze w w najszerszym punkcie 3 mkw.

Wianek w Warszawie składa się z dwóch części, w Krakowie z trzech. Obydwa wianki powstały w pięć dni. Pracowały nad nimi trzy osoby, po kilkanaście godzin dziennie.  Pierwsze wyzwanie polegało na tym, by wymyślić konstrukcję na tyle lekką, by można było wnieść wianki na rusztowanie, też na tyle stabilną, by czerwcowe burze ich nie zniszczyły. Wykorzystano więc druty, które mają jeszcze jedną zaletę: podczas montażu można je dowolnie wyginać, dzięki czemu wianek wygląda naturalnie i jest idealnie dopasowany do głowy postaci. W wiankach wykorzystane są różne rodzaje naturalnych traw, które mają różne kolory i strukturę, dzięki czemu mamy wrażenie, że zostały one właśnie zebrane na łące. Kwiaty są stworzone z wysokiej jakości materiałów – maki, margaretki i chabry powiewają na wietrze. 

Jak Wam się podobają? 

MUrale są też ekologiczne

90 mkw. na dwóch muralach zostało pomalowane ekologiczną farbą elewacyjną KNOxOUT. To farba, która redukuje szkodliwe tlenki azotu. Przez miesiąc zostanie przefiltrowane 8,1 mln. m3 powietrza. Warto wiedzieć, że 1 mkw. pokryty KNOxOUT redukuje do 0,44 g tlenków azotu; to odrobinę więcej niż jedno średniej wielkości drzewo. Dzięki nowym technologiom mamy więc symboliczne 90 drzew. Dlaczego to jest ważne? Każdy z nas, gdy uruchamia nieelektryczne auto, przyczynia się do tworzenia śladu tlenków azotu. W centrum miast często nie ma miejsca, by posadzić wiele nowych drzew, dlatego zamienianie ścian w oczyszczacz powietrza zasilany słońcem, pomaga ten problem zaadresować. KNOxOUT jest stworzona przez brytyjsko-filipiński zespół, którym udało się wykorzystać nano dwutlenek tytanu w taki sposób, że dzięki fotokatalizie uruchamia on szereg procesów chemicznych, które oddziałują na zanieczyszczenia. Sam nie zużywa się w reakcji, więc działa tak długo, jak jest na ścianie.

CDN. 

Chcesz ofertę?
Chętnie ją przygotujemy.