Grupa RW Malujemy Murale w calej Polsce

Prince Polo ma swój mural

Pracownicy wybrali projekt, który namalowaliśmy na ścianie fabryki 

Prince Polo Olza malujemy murale Grupa RW
Prince Polo Olza malujemy murale Grupa RW
Prince Polo Olza malujemy murale Grupa RW

Mural Prince Polo: Artystyczne Dzieło na 100-lecie Fabryki Mondelez w Cieszynie

Cieszymy się, że to właśnie my — Grupa RW – MalujemyMurale.pl — namalowaliśmy monumentalny mural, który zdobi najwyższą ścianę fabryki Mondelez w Cieszynie. Mural ma ponad 50 m kw. i stanowi hołd dla setnej rocznicy istnienia zakładu, przypadającej w 2024 roku. Malowało go czterech, naszych utalentowanych artystów. W sumie ok. 50 godzin. Wykorzystaliśmy wysokiej jakości farby, tak żeby mural na długo było częścią cieszyńskiego krajobrazu. 

Jaka była inspiracja?

Mural ma głęboką symbolikę. Jego centralnym motywem jest legendarne cieszyńskie dzieło – wafel Prince Polo. Widzimy, jak na przestrzeni lat zmieniała się grafika opakowania i samo opakowanie. To nadal sztandarowy produkt fabryki, wafel ten nie tylko zdobył uznanie w Polsce, ale także zyskał popularność za granicą, szczególnie wśród mieszkańców Islandii.

Na malowidle widzimy uchwycone w ruchu kobiety pracujące przy linii produkcyjnej, zainspirowane archiwalnymi fotografiami z lat 50. XX wieku. To hołd dla tych, które odegrały kluczową rolę w historii zakładu, a także dla emancypacji kobiet w Polsce w tamtym okresie.

Symbol Jubileuszu

Mural nie tylko upamiętnia historię fabryki, ale również staje się symbolem jubileuszu. Kobieca postać, pracownica fabryki, jest nie tylko świadkiem minionych lat, ale także reprezentuje siłę, zaangażowanie i elastyczność wszystkich pracowników.

Zaangażowanie pracowników

Opracowane były trzy wersje projektu graficznego. Projekt, który ostatecznie został namalowany, wybrała w głosowaniu społeczność zakładowa. Zaangażowało się ponad 60% pracowników. 

Wielkość muralu: 12m wys. x 4,24, szer.

Miejsce namalowania: Liburnia 15 – Producent Spożywczy Mondelez Polska S.A. Oddział Olza Cieszyn, 43-400 Cieszyn.

Mural namalowany z okazji zbliżających się obchodów 100-lecia fabryki w 2024r.

Wykonanie muralu: Grupa RW MalujemyMurale.pl

Kampanię z ramienia Grupy RW koordynuje Anna Piekarska

Chcesz ofertę?
Chętnie ją przygotujemy.