Grupa RW Malujemy Murale w calej Polsce

Spotify, jeden z największych serwisów streamingowych, realizuje właśnie w Polsce największą jak dotychczas kampanię. Grupa RW – Malujemy Murale jest odpowiedzialna za realizację 11 fotorealistycznych murali.


Na każdym z murali zobaczymy polskiego rapera lub raperkę. To właśnie rap jest najchętniej słuchanym gatunkiem muzycznym w Polsce. Spotify mówi, że jest to “najważniejsze i najbardziej wpływowe brzmienie w Polsce”. Singiel Maty “Kiss cam (podryw roku)” w dniu premiery odsłuchano ponad 700 tys. razy.

Liczba użytkowników Spotify co roku rośnie o 20%. Szacuje się, że na koniec 2021 roku ze Spotify może korzystać już ponad 400 mln osób.

Spotify Warynskiego mural malujemymurale GrupaRW wrzesien 2021Spotify Warynskiego ekomural malujemymurale GrupaRW wrzesien 2021DSC 8879

Rap szybko rośnie w siłę

4 lata temu tylko 11% muzyki słuchanej na Spotify to był rap. Dziś w Polsce jest to aż 23%.

Rap zdominował na świecie wszystkie inne gatunki, zarówno pod względem odsłuchań, jak i sprzedaży. W czołówce znajdziemy różne odmiany rapu. Wśród najbardziej popularnych artystów, są też tacy, którzy zaledwie kilka lat temu debiutowali.


Którzy polscy raperzy są w pierwszej dziesiątce? Taco Hemingway, Quebonafide, Bedoes, Lanek, Tymek, White 2115, Żabson, Mata, Young Igi i PRO8L3M.

Kawałek najchętniej słuchany w ciągu ostatnich 5 lat to “Język ciała” Tymka & Big Scythe.

RAP GENERACJA

W związku z tak ogromną popularnością rapu, Spotify zmienia nazwę swojej kultowej playlisty z “GENERACJA HIP HOP” na “RAP GENERACJA” W Polsce tą listę polubiło 248 tys. osób.

Mateusz Smółka, Spotify Music Team Lead w Polsce i w Europie Wschodniej mówi, że wyjątkowość rapu tkwi w jego różnorodności i wielobarwności. W ogólnopolskiej kampanii aż 13 artystów odpowiada na pytanie: “Czym jest rap?”, pytanie to zadają również swojej publiczności.

Kampania “Czym jest rap” jest prowadzona z wykorzystaniem wielu kanałów komunikacji, m.in. reklam zewnętrznych i platform digitalowych. W tym murali.

Malujemy Murale dla Spotify

Siedem murali w Warszawie oraz w Krakowie, Poznaniu, Katowicach i w Gdańsku, Wszystkie namalowane przez Grupa RW – Malujemy Murale. Na nich wizerunek popularnych raperów i raperek: OIO, BIAŁAS, MALIK MONTANA, YOUNG LEOSIA, ŻABSON, DZIARMA oraz WHITE 2115, LANEK, PALUCH, KIZO I SOKÓŁ.

Gdzie znajdują się murale Spotify?

Warszawa, pl. Bankowy, Mural Spotify, Malik Montana

Warszawa, ul. Wilcza 26a, Mural Spotify, Dziarma

Warszawa, Rozbrat, Mural Spotify, Young Leosia i Żabson

Warszawa, Zamoyskiego 37, Mural Spotify, Białas

Warszawa, Metro Politechnika – Waryńskiego 3, Mural Spotify, OIO

Warszawa pl. Zawiszy, Mural Spotify, Sokół

Kraków, Kurniki, Mural Spotify, Lanek 

Poznań, mural Spotify, Paluch

Katowice, Mural Spotify, White 2115

Gdańsk, ul. Chłopska, Mural Spotify, KIZO

Jak powstawały murale dla spotify?

Przygotowaliśmy video:

Ciekawi jesteście, jak wyglądają murale nocą?

Publikacja zdjęć nocnych w piątek 24.09 o godz. 10. Do zobaczenia na stronie MalujemyMurale.pl 

Reklama Wielkoformatowa zawsze najbardziej widoczna

Grupa RW w ramach Reklamy Wielkoformatowej planuje ogólnopolskie kampanie na wielu różnych nośnikach. Są to m.in. siatki wielkoformatowe, billboardy, citylighty, ale także reklamy przy autostradach, w galeriach handlowych i w komunikacji miejskiej.

Chcesz ofertę?
Chętnie ją przygotujemy.