Grupa RW Malujemy Murale w calej Polsce

Mural ma aż 313 m kw.

Pasażerowie 700 pociągów codziennie widzą na Dworcu Zachodnim mural o długości 313 m kw. To jeden z największych tego typu dzieł w Polsce.  Mural namalowała Grupa RW – MalujemyMurale.pl, a powstał dzięki współpracy Grupy Budimex z PKP PLK

Budmiex mural Dworzec Zachodni

Dzieło to, zajmujące powierzchnię 1 160 metrów kwadratowych, zostało stworzone przez zespół niemal 20 osób w ciągu ponad dwóch tygodni. Mural odzwierciedla wspólne wartości Budimex i PKP PLK, takie jak bezpieczeństwo, edukacja, infrastruktura, modernizacja, jakość życia, ochrona środowiska i mobilność.

Jakub Konkiewicz, Dyrektor Kontraktu w Budimex SA
, podkreśla, że mural zawiera odniesienia do stacji i jej architektury, a także ilustruje zdolności firmy do tworzenia innowacyjnych rozwiązań infrastrukturalnych. Na muralu znalazły się również elementy edukacyjne, w tym Tygrys Budi – maskotka kampanii edukacyjnej Hello Ice, mającej na celu naukę bezpiecznego poruszania się po drogach przez najmłodszych.

Budmiex mural Dworzec Zachodni

Martyna Wróbel, Dyrektor Biura Komunikacji i Public Relations w Budimex SA, wskazuje, że mural odzwierciedla szeroki zakres działań firmy, od budowy i modernizacji infrastruktury transportowej po promowanie bezpiecznego transportu poprzez kampanię Hello ICE.

Budimex, jako główny wykonawca przebudowy stacji Warszawa Zachodnia, przyczynia się do tworzenia największego węzła kolejowego w Polsce, przez który po zakończeniu prac będzie przejeżdżać około 1 200 pociągów dziennie. Inwestycja ta, o wartości niemal 2 mld złotych, jest jednym z największych projektów PKP PLK.

Budmiex mural Dworzec Zachodni

Projekt muralu na Warszawie Zachodniej wpisuje się w szerszą inicjatywę Grupy Budimex, która od maja realizuje podobne projekty artystyczne przy okazji modernizacji stacji kolejowych, jak np. w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie powstały murale odzwierciedlające historię kolei i regionu.

BUDIMEX SA, z ponad półwieczną tradycją, odgrywa kluczową rolę w rozwoju gospodarczym Polski, realizując tysiące inwestycji infrastrukturalnych, budowlanych i przemysłowych. Firma, będąca liderem polskiego rynku budowlanego, jest notowana na GPW od 1995 roku i od 2011 roku należy do indeksu najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jako sygnatariusz Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, Budimex zobowiązuje się do podnoszenia standardów bezpieczeństwa pracy w branży. Więcej informacji o działalności firmy można znaleźć na stronie www.budimex.pl.

Budmiex mural Dworzec Zachodni
Chcesz ofertę?
Chętnie ją przygotujemy.