Grupa RW Malujemy Murale w calej Polsce

Antysmogowy mural marki Kasztelan z okazji 700-lecia miasta Sierpc

 

Kasztelan warzony w Browarze Kasztelan w Sierpcu postanowił uczcić rocznicę założenia miasta tworząc mural o powierzchni niemal 300 mkw.  Urodziny miasta zbiegają się z 50-leciem działania tutejszego browaru. Farby KNOxOUT, którymi namalowano mural redukują szkodliwe tlenki azotu. Za wykonanie muralu odpowiada Grupa RW – MalujemyMurale.pl.

Mural o wymiarach ok. 13x23m znajduje się na ścianie budynku przy ul. Świętokrzyskiej 11, niemalże w sercu miasta Sierpc. Przedstawia on bohatera marki Kasztelan w szlacheckim stroju, na koniu, z kuflem piwa w dłoni. 

Kasztelan ma swój ekomural

Mural redukuje tlenki azotu

Mural Kasztelana został namalowany w innowacyjnej technologii, która zamienia ścianę w oczyszczacz powietrza zasilany słońcem. Co to znaczy? To znaczy, że farba KNOxOUT zawiera fotokatalizator (nano dwutlenek tytanu), który pod wpływem promieni słonecznych (dokładnie UV-A) rozpoczyna szereg reakcji chemicznych, w wyniku których redukowane są m.in. tlenki azotu. Tlenki azotu należą do pięciu najgorszych zanieczyszczeń powietrza. Wytwarzają je m.in. kierowcy aut spalinowych.  

Chcesz ofertę?
Chętnie ją przygotujemy.