Grupa RW Malujemy Murale w calej Polsce

Žatecký Světlý Ležák - piwo, które stało się sztuką

Spacerując po Warszawie przy pl. Bankowym, możemy zauważyć nowoczesny, bardzo realistyczny mural. Taki sam mural (tylko trochę większy) znajduje się we Wrocławiu przy ul. Dubois. Na pierwszy rzut oka widać kufel piwa otoczony chmielem, ale to, co naprawdę buduję widoczność i energię tego projektu, to dwa sekretne elementy, które ożywiają mural i budują jego wielowymiarowość.Jakie to elementy?

Chmiel "wyrasta" ze ściany budynku

Pierwszym sekretnym elementem projektu są ogromne instalacje roślinne przymocowane do ściany.

Instalacje te zostały stworzone w studio w Warszawie ze sztucznych kwiatów. Następnie przywiezione na miejsce malowania i zawieszone na specjalnych drabinkach. Wyzwaniem było wniesienie ich po rusztowaniach. W video „Sekrety najlepszych murali! Žatecký Světlý Ležák” możecie zobaczyć, jakie sposoby wymyślili monterzy. 

Chmiel, który zdaje się wyrastać prosto ze ściany, dodaje muralowi głębokości i trójwymiarowości

Chcieliśmy, aby nasze murale były czymś więcej niż tylko płaskim obrazem. Dzięki instalacjom roślinnym malowidło staje się bardziej dynamiczne,” opowiada Lidia Dębska, która koordynuje ten projekt z ramienia Grupy RW.

obejrzyj video

Blask w nocnej aurze

Kiedy zapada zmrok, murale zaczynają żyć własnym życiem. Większość murali jest oświetlona i doskonale widoczna także nocą. Jest jednak sekretny trik, który sprawia, że najważniejsze elementy muralu mogą być nocą jeszcze bardziej widoczne.

Ten sekretny trik, to niepozorne, ale niezwykle przenikliwe taśmy LED. W projekcie Calsberg Polska, który jest właścicielem marki Žatecký Světlý Ležák taśmy zostały przymocowane na obrysach kufla piwa, a także na nazwie „Žatecký”.

Subtelne oświetlenie przyciąga uwagę przechodniów i kierowców. 

Oświetlenie LED to nasz sposób na to, aby murale były jeszcze bardziej atrakcyjne. Ale to też sposób na to, żeby traktować projekt w niezwykle kreatywny sposób,” mówi koordynatorka projektu, Lidia Dębska.

MalujemyMurale.pl — mamy swoje ściany w całej Polsce i dedykowanych malarzy

Mural wykonała Grupa RW – MalujemyMurale.pl. 

Dla nas mural to nie tylko obraz, ale przede wszystkim przestrzeń do eksperymentów. Dzięki innowacjom, takim jak instalacje roślinne czy oświetlenie LED, możemy tworzyć dzieła, które naprawdę wyróżniają się w miejskiej dżungli. Tworzenie murali jest to więc nie tylko malowanie, ale przede wszystkim pasja do tworzenia niezwykłych przestrzeni, które zmieniają oblicze miast i stają się ich nieodłącznym elementem,” dodaje Lidia Dębska.

Reklama, która zżywa się z miastem

Grupa RW nie ogranicza się tylko do murali. W naszej ofercie znajduje się aż 11 różnych nośników reklamowych. Ale murale mają dla nich specjalne miejsce. 

Murale to nie tylko kolorowe obrazy na ścianach. To opowieść, która żyje i oddziałuje na przechodniów, zmieniając przestrzeń miejską i dodając jej charakteru. To połączenie sztuki z reklamą. Dzięki temu marki mogą wyróżnić się w przestrzeni miejskiej i dotrzeć do szerszej grupy odbiorców,” dodaje Lidia Dębska, koordynująca kampanię dla Carlsberg Polska.

Zapraszamy na fotorelację

Malujemy murale — wrocław

Malujemy murale — warszawa

mural — wrocław, ul. dubois

Zapraszamy do współpracy! 

Chcesz ofertę?
Chętnie ją przygotujemy.