Grupa RW Malujemy Murale w calej Polsce
Meldujemy wykonanie zadania. 10 murali w ramach kampanii ‘Naturalnie Niemcy” już namalowane. Możecie je oglądać w Warszawie, we Wrocławiu, w Poznaniu, Katowicach, Gorzowie Wielkopolskim. I w tym artykule. Poniżej zdjęcia wszystkich murali. Ciekawi jesteśmy, jak Wam się podobają. Pieczołowicie malowaliśmy fragment po fragmencie. Zgadniecie, ile czasu zajmuje namalowanie 10 murali? Więcej niż miesiąc, a może 8 dni? Dajcie znać na naszych social mediach: Facebook/Instagram. I będzie nam extra miło za każde kliknięcie, np. Like.I jeśli mamy Waszą uwagę, chcielibyśmy utrzymać ją jeszcze przez chwilę, by powiedzieć, o ważnej misji, która stoi za kampanią “Naturalnie Niemcy”.

Jaka misja stoi za kampanią “Naturalnie Niemcy”?

Więcej o tej misji przeczytacie na EcoEvolution.org. Tutaj wspomnimy o najważniejszej rzeczy. Słowo klucz: turystyka zrównoważona. Niemiecka Centrala Turystyki, która prowadzi kampanię, namawia, by odpoczywać w sposób, który jest dobry dla Planety. Jest to wyzwanie dla nas – Turystów, ale też daje przestrzeń do kreatywnego myślenia, o tym jak spędzimy każdą godzinę naszego urlopu. I jeśli tej jesieni planujecie Państwo weekendowe wyjazdy, to może możecie zamienić samochód na pociąg (przynajmniej na części trasy), alb wybierając hotel, spytać, czy korzystają z energii odnawialnej. Warto też pamiętać, że podróż do mniejszych miejscowości wspiera powstawanie nowych miejsc pracy związanych z turystyką i również jest związane z zrównoważoną turystyką.

Farba KNOxOUT na rusztowaniach

510 metrów kwadratowych murali pomalowaliśmy ekologiczną farbą KNOxOUT, która redukuje szkodliwe tlenki azotu, ale jest też trwała i dobrze kryje, łatwo się nią maluje. Jako farba elewacyjna sprawdza się znakomicie. Przypomnijmy 1 mkw. pomalowany farbą KNOxOUT redukuje tyle tlenków azotu, co średniej wielkości drzewo. Badania naukowe znajdziecie Państwo tutaj: link 

CO2 na zero!

Grupa RW z pomocą ekspertów opracowała dedykowany kalkulator, który wylicza, jaki ślad węglowy generują kampanie wielkoformatowe. Cały ślad węglowy, który został wytworzony przy kampanii muralowej będzie skompensowany. Kampania “Naturalnie Niemcy” jest więc podwójnie ekologiczna – redukuje tlenki azotu i jest neutralna pod względem CO2.

Naturalnie Niemcy. Murale w Warszawie

W Warszawie znajdują się cztery eko murale. Przy pl. Bankowym zobaczymy Gotycki zamek Eltz, który wygląda jak z bajki. Przy ul. Tamka – widok z Gór Połabskich. Przy ul. Złotej – Alpy Bawarskie. Natomiast malowidło przy ul. Prostej przypomina, jak ważna w turystyce zrównoważonej jest energia odnawialna. 

Tak malowaliśmy murale:

A tak wyglądają już gotowe ekologiczne murale:

Naturalnie Niemcy. Murale we Wrocławiu

We Wrocławiu malarze namalowali przy ul. Dmowskiego – Szlak Rowerowy Wezery, a przy ul. Piłsudskiego – Saksońską Szwajcarię.

Tak malowaliśmy murale: 

Tak wyglądają gotowe murale: 

Naturalnie Niemcy. Mural w Poznaniu

Mural w Poznaniu przypomina, jak ważna w turystyce zrównoważonej jest energia odnawialna. 

Poznan EKO mural NATURALNIE Niemcy Grupa RW Malujemy Murale

Tak malowaliśmy ten mural:

Naturalnie Niemcy. Murale w Katowicach

W Katowicach zobaczymy prawdopodobnie najsłynniejszą atrakcję turystyczną Niemiec, otoczony alpejskimi szczytami – zamek Neuschwanstein w Bawarii.

Katowice EKO mural NATURALNIE Niemcy Grupa RW Malujemy Murale

Tak malowaliśmy mural w Katowicach:

Naturalnie Niemcy. Murale w Gorzowie Wielkopolskim

Patrząc na EKOmural z Gorzowa Wielkopolskiego przeniesiemy się do Berlina, pod słynną Bramę Brandenburską
Gorzow Wielkopolski EKO mural NATURALNIE Niemcy Grupa RW Malujemy Murale

Tak malowaliśmy mural w Gorzowie Wielkopolskim:

Naturalnie Niemcy. Murale w gdańsku

Mural w Gdańsku namawia, by lepiej poznać Pustać Lüneburską. To zjawiskowe wrzosowiska, torfowiska, łąki i lasy w Dolnej Saksonii między Hamburgiem, Bremą i Hanowerem.
Gdansk EKO mural NATURALNIE Niemcy Grupa RW Malujemy Murale

Tak malowaliśmy mural w Gdańsku

Jeśli Państwo, również chcieliby przeprowadzić kampanię muralową, zapraszamy do kontaktu. 
Można również wypełnić krótki formularz.

Chcesz ofertę?
Chętnie ją przygotujemy.